why babe why

Lubię jeść dobre jedzenie. Kiedyś nie umiałam gotować i musiałam bazować na cudzych umiejętnościach kulinarnych. Teraz wciąż jeszcze nie jestem mistrzynią kuchni i cały czas się uczę, dlatego zmieniam te przepisy i wciąż je poprawiam w miarę moich kuchenych eksperymentów i improwizacji.
Wegetariańsko gotuję od lat ponad 20 (dwudziestu). Gdy mam czas gotuję częściej i lepiej. Weganizm jest dla mnie od kilku lat wyższą szkołą jazdy.

Chodzi o to, żeby dobrze się czuć przy przygotowywaniu posiłku, w czasie jedzenia i po nim. Żeby jeść zdrowo i nie robić krzywdy sobie, ani nie być przyczyną cierpienia zwierząt. Nie będę tutaj moralizować, czy epatować linkami/zdjęciami umęczonych zwierząt w tzw. zakładach chowu przemysłowego i rzeźniach. Czasem trochę propagandy, ale generalnie chciałabym podzielić się pomysłami. Propaganda na przykład poniżej.

I jeszcze chodzi o to, żeby się podzielić - wtedy jemy w miłym ( i wdzięcznym :)) towarzystwie.

I chodzi jeszcze o to, żeby produkty były w miarę proste, tanie, ogólnodostępne, choć muszę przyznać, że i mi się zdarza kupić tahinę, czy jakieś przyprawy czy czarną sól na przykład. Ale wtedy dzielę się z kimś, a i tak starcza na długo i jest z tego wiele radości smakowej.


A teraz, po miłym komentarzu 'wiernego czytelnika' myślę sobie jeszcze, że taka kuchnia jest po prostu ciekawa i inspirująca. Dla mnie całkiem zwykłym produktem w kuchni jest to 'tajemnicze' tofu czy ciecierzyca. Szukam w sklepach i na bazarach ciekawych ziół i przypraw. Eksperymentuję. Czytam skład. Wymieniam się pomysłami. No i zawsze jest jeszcze jeden fascynujący temat do rozmowy. Oprócz kotów :)


Zapraszam do sekcji 'beginners' guide'. I proszę pytać, jeśli coś jest niejasne.


5 komentarzy:

Unknown pisze...

yeah babe yeah

MD

Anonimowy pisze...

Mieszanie ciasta ręką jest fajne, bo się ręka upaćka

talita panix pisze...

w sumie jak juz robię drożdżowe ciasto to wyrabianie go ręką jest ok, przyznaję. sam proces jest długi, więc pasuje :)

Anonimowy pisze...

Dzień dobry,
Niestety nie mogę na blogu doszukać się maila do Pani...
Pracuje w serwisie http://stressfree.pl i chciałabym zapytać, czy zechciałaby Pani zostać jednym z naszych autorów? Będę wdzięczna za kontakt na joanna.w@stressfree.pl

Pozdrawiam serdecznie
Joanna

talita panix pisze...

joanno - odpowiedzialam na maila!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...